čtvrtek 7. září 2017

PŘEČTENO: Vampýrská akademie, Nový měsíc nebo milovaný Dan Brown

 Máme tady další ,,díl" z mé série přečteno. První díl si můžete přečíst zde. V prvním díle i v dnešním bude asi tak nastejno knih, jelikož jsem toho za léto přečetla docela dost.Richelle Mead - STÍNEM POLÍBENÁ, KRVAVÝ SLIB, SPOUTÁNI MAGIÍ, POSLEDNÍ OBĚŤ

 V minulým díle jsem básnila nad prvními dvěmi díly a nějak ke konci května jsem dočetla poslední díl z Vampýrský akademie. Pokud jste četli minulej díl, tak víte, že jsem k VA zezačátku lásku necítila a dlouho jsme si k sobě hledaly cestu. 
 Naštěstí jsme ji nakonec našly a já byla nadšená. Každej díl vás překvapí něčím jiným a troufnu si říct, že vás nezklame. Naštěstí to dopadne dobře, i když se přiznám, že by to asi bylo zajímavější, kdyby to dopadlo trochu jinak. Nicméně si myslím, že by pak všichni VA fanoušci byli zlomení.
 I když mi VA zezačátku úplně nejela, tak ji nakonec musím doporučit. Je to série, která za to prostě stojí. 
Stephenie Meyer - NOVÝ MĚSÍC

 První díl jsem přelouskala docela rychle, ale druhej. To se táhlo. Myslím, že jsem ho ani nedočetla, chybí mi asi dvacet stran do konce. Je to už poněkolikátý, co jsem dala Meyerový šanci a stejně mi zase nejela. Něco těm knihám chybí. Nemají šťávu, jsou (nebo spíš Bella je) ukňouraný a všechno je hrozný, když tady Edward není a bla bla bla. 
 Třetí díl si už asi nepřečtu. Nebo možná tak jedině v podnapilým stavu, protože mi to za ty muka nestojí.


George R. R. Martin - BOUŘE MEČŮ

 Třetí díl série Píseň ledu a ohně mi dal pořádně zabrat. Je zatím netlustším dílem celý série, a tak jsem s ním bojovala pěkných pár měsíců. Nicméně jsem ho před dovčou dočetla. 
 Nebudu vám lhát, není to četba pro každýho. Už kvůli tlouštce vás kniha může odradit, ale ten pocit, když ji dočtete je neskutečnej. Já se ale přiznám, že nečtu kapitoly od Brana a Sama. Mě totiž děsně, ale děsně nebaví. Vím, že bych to neměla dělat, ale nedokážu se k jejich kapitolám donutit. 
 Celkově ale knihy George R. R. Martina považuju za moc povedený kousky a nedivím se, že jsou tak oblíbený!
Dan Brown - ZTRACENÝ SYMBOL

 Dan Brown patří mezi moje nejoblíbenější spisovatele. Jeho Andělé a démoni mě naprosto okouzlily a já pak cítila nutkání si od něj přečíst všechno. Ztracenej symbol jsem přečetla během 12-ti denní dovči v Itálii. Na Anděle a démony pořád nemá, ale je víc povedenej než Šifra mistra Leonarda či Inferno, který právě čtu. Inferno je zatím děsná slabota, ale to si povíme, až ho dočtu.
 Ztracenej symbol je zezačátku slabounkej, ale pak se to začne rozjíždět a ten velkej zvrat ohledně Malacha je prostě masakrovej! To mě tak zarazilo, že jsem z toho na pláži hlasitě vyjekla.
 Tenhle díl se prostě neskutečně povedl a kdyby nebylo Andělů, tak ho jednoznačně pasuju na první místo! Takže pokud byste si od Browna chtěli něco přečíst, tak jednoznačně doporučuju Anděle a Symbol.


Cassandra Clare - MECHANICKÝ PRINC & MECHANICKÁ PRINCEZNA

 Nástroje smrti od Cassandry Clare patří mezi nejoblíbenější série. A tak jsem si musela přečíst i sérii Pekelné stroje, která je o tom, co Nástrojům předcházelo. Odehrává se totiž v 18. nebo 19. století. První díl mě zezačátku nebral, ale pak to začalo bejt zajímavý a druhej a třetí díl jsem už četla s radostí. Bylo to zamotaný, akční, zamilovaný... Zkrátka to mělo všechno, co jsem od toho očekávala. A je pravda, že jsem si u posledního dílu u jednoho momentu zaplakala. 
 I když bych nečekala, že to někdy řeknu, ale Pekelný stroje jsou stejně dobrý jako Nástroje smrti.

3 komentáře:

 1. Vampyrska akademie je jedna z mych nejoblibenejsich serii. I kdyz upiri a tak je trapny tema. Tak richelle mead prostě umi psat <3 četla jsem to teda uz pred lety kdyz to vycházelo. Vidim to na rereading :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mě Vampýrská akademie vůbec nic neříká. Stejně tak knížky od Stephanie Meyer. Přečetla jsem kousek stmívání...neoslovilo mě to. Zfilmované jsem Stmívání viděla, ale do dalších dílů bych se nepustila. R.R.Martin mě láká, ale pořád nevím. Je kolem toho takový boom, že mě to až odrazuje. Dan Brown - to je srdcovka. Mám stejný plán - přečíst od něj úplně všechno :-)O Pekelných strojích čtu všude možně tak mě to asi taky nemine. Vidím, že i tobě se to líbí, tak snad bude i mě.

  OdpovědětVymazat
 3. Kromě nového měsíce jsem žádnou z knížek nečetla. Podle popisu by to ale mohly být knížky co by mě opravdu bavily :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat