čtvrtek 12. října 2017

Jaký byl Humbook Fest 2017?V sobotu 7. října se v pražským MeetFactory uskutečnil Humbook Fest pořádaný Albatrosem. Pro mě osobně to byla první knižní akce, jaký jsem se zúčastnila (a věřím, že nebyla ani první). Mnoho blogerů o týhle akci už napsalo články, ale já si řekla, že bych mohla taky něco málo sesmolit, i když to bude pořádná slabota. Hlavně kvůli tomu, že nemám ani jednu fotku.

 Celý to začalo úplně nevinně. Nevěděla bych, že se vůbec taková akce pořádá, kdyby mi kámoška nenapsala, jestli s ní půjdu. A já bez jakýhokoliv přemejšlení řekla, že jo, ačkoliv jsem žádnýho z autorů neznala. Kromě teda Ládi Zibury. A taky kvůli němu jsem tam jela.
 Humbook je akcí, která trvá celej den, takže máte na hodně dlouho postaráno o zábavu. Navíc když koupíte lístek brzo, tak klasickej stojí 250,- a VIP asi kolem 500,- nebo tak nějak. To si bohužel nepamatuju, protože jsem měla jen klasiku. Celý se to koná v MeetFactory na Smíchově, což bych přirovnala vzhledem k továrně. Velká nevýhoda byla v tom, že se v těch galeriích vůbec nedalo dejchat, ale v místnosti, kde probíhaly besedy byl super vzduch a tam se to dalo přežít.

 My s kámoškou dorazily po jedenáctý, přičemž jsme navštívily besedu o tom, jak se tvoří kniha. A jelikož nás pak nic moc nezajímalo, tak jsme jely na jídlo a vrátily se kolem třetí. Jenže tady nastal velkej zvrat. Moje kámoška si popletla jména autorek, a tak místo na besedu autorky Univerzity vyjímečných šla na besedu autorky Šepotání (omlouvám se, neznám ani jednu, takže si názvy knih nejsem jistá). A to vypadalo tak, že jsme tam stály a divily se, čím to je. Pak jsme si řekly, že mají asi zpoždění. Ono ale téměř 20 minut bylo na zpoždění moc. A tak ji napadlo si ty autorky najít na internetu a zjistily jsme, kde byla chyba. Jelikož jsme ale slyšely z galerie 1 velkej řev a potlesk, tak jsme se šly podívat, co se tam děje. A tam byla nějaká akce ve stylu Harryho Pottera, kdy volali lidi na pódium a tam je Moudrej klobouk rozřadil do kolejí. Já si ale při cestě do galerie všimla, že venku sedí Láďa Zibura a podepisuje knížky lidem, kteří si ho všimli. Tak jsem se k němu vydala a nechala si podepsat obě knížky.

 Musím říct, že Láďa je podle mě naprosto neuvěřitelnej člověk. Trochu jsme popovídali, byl strašně milej a já si tak přeju, abyste měli všichni možnost ho alespoň jednou v životě potkat! Nejvtipnější bylo, když mi podepsal jednu knížku úplně v pohodě s mým jménem. Ale u druhýho mě z Káji přejmenoval na Páju. Já si toho všimla až později, ale o tom budu mluvit až za chvilku.

Já: ,,A mohla bych se s tebou pak po besedě vyfotit?"
Láďa: ,,Určitě. Jen ne teď. To by pak chtěli všichni. Já se ale nerad fotím, protože se stydím, ale ty se nestyď."


 Potom, co mi Láďa podepsal knížky jsme se vrátily na besedu autorky ve velkým sálu a zůstaly jsme tam až do konce. Jakmile její beseda skončila, tak se mnoho lidí zvedlo a opustila svá místa, a proto jsem vyrazila a chytila si místo asi tak v polovině sálu. Pak jsem už jen čekala na Láďovu besedu. A ta byla fantastická. Láďa je neskutečně vtipnej a inteligentní mladej muž se kterým se člověk nemůže nudit. A pokud jste tam taky byli, tak přiznejte, že jste se taky většinu jeho povídání smáli.

 Jeho beseda skončila o něco dřív kvůli autogramiádě. Když jsem si stoupala do řady, tak ta se táhla přes celej sál až do půlky pódia, přičemž já stála přesně v půlce toho pódia. Jelikož jsem ale viděla, kolik tam je lidí, tak jsem si řekla, že to nebudu zdržovat kvůli fotce a vyfotím se s Láďou až v prosinci na jeho besedě k nový knížce, kterou chystá. Jedinej důvod, proč jsem v tý řadě stála bylo kvůli tomu, že jsem chtěla přepsat svoje jméno. Takže nakonec z věnování ,,Pro Páju..." mám ,,Pro Páju a Káju..." přičemž nad mým jménem je dopsaný pro tu víc.

 Mně osobně se Humbook moc líbil, ačkoliv jsem tam nebyla celej den a pokud tam bude příští rok opět nějakej autor, kterýho mám ráda, tak tam zase půjdu ráda.


A co vy? Byli jste na Humbooku? 


3 komentáře:

 1. Já jsem letos bohužel nebyla, ale všechno jsem pečlivě sledovala na Instagramu:D Muselo to být úžasné!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 2. Mě Humbook naprosto minul a dozvěděla jsem se o něm zpětně až díky jendomu videu na Youtube :) Ale moc se mi líbí, jak Láďa vyřešil problém s Pájou a Kájou, aspoň máš úsměvnou vzpomínku :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 3. Já se o Humbooku dověděla až z videa Katky, ale zní to jako fajn akce :)

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat