neděle 14. ledna 2018

Co je Korea v Česku a proč vznikla?

 Co je Korea v Česku? Proč vznikla? Za jakým účelem tady je?

 Asi si právě teď pokládáte mnoho otázek. A možná někteří z vás už o Koreji v Česku slyšeli. I když vás je asi hodně hodně málo. Začneme ale od úplnýho počátku tohoto ,,projektu".

 Jsou to už víc jak dva roky, kdy jsem se zbláznila do Koreji. K-pop poslouchám už dlouhých 7 let, ale nijak víc jsem tuhle zemi nikdy neřešila. Jenže právě v tý době jsem si uvědomila, jak je Jižní Korea fascinující. Okouzlila mě korejština, jejich kuchyně, zkrátka všechno, co se s touto zemí pojí.

 Jenže problém byl v tom, že se o Koreji v Česku nemluví. Vietnamských, japonských a čínských restaurací máme tuny, jazykovky tyhle jazyky úplně běžně nabízí, jenže o Koreji nikde nic není. Recepty najdete v angličtině, jazyk se vyučuje málokde...

 A tak padlo rozhodnutí - založím blog! Na začátku roku 2016 jsem tedy rozjela blog pod názvem koreavcesku.blogspot.cz. Bohužel po pár měsících jsem se rozhodla jeho činnost ukončit. K jeho ukončení mě ,,dotlačily" dva důvody. Prvním bylo přidávání věcí. Bohužel takový typ blogu je na přidávání článků těžký, jste zkrátka rádi, že přidáte aspoň za měsíc něco. A druhým byla návštěvnost. Ačkoliv jsem blog propagovala všude možně, tak se setkal s malou oblibou. A když není nikdo, kdo by ocenil vaši tvrdou práci, kterou takovýmu projektu dáváte, tak to bohužel nemá cenu.

 Než se dostaneme dál, tak bych vám ještě ráda něco řekla o rubrikách, který se na blogu nacházely. Byly jen tři, ale myslím, že bohatě stačily. Byly tam recepty, korejština a SHINee, což je k-popová skupina. Recepty ale tvořily největší část blogu, protože ty jsou přece nejdůležitější. S korejštinou jsem na tehdejším blogu ani nezačala, protože se ji chci nejdřív naučit než začnu rozdávat rozumy.

 Ale protože jsem si tenhle projekt opravdu zamilovala, tak jsem se rozhodla jej spustit znovu. Pro začátek jen tady na blogu, kde bude mít samostatnou rubriku a časem bych se možná opět vrátila k samostatnýmu blogu.

 Rubriky zde najdete stejný jako na původním blogu - takže recepty, korejštinu, SHINee a přibyde NU'EST a BTS, což jsou taky moje oblíbený k-popový skupiny. Rozhodla jsem se, že do ,,korejštinový" rubriky budu přidávat různý poznatky, co mě překvapily při učení, učební materiály a věci s tímto související. Vyučovat ji (prozatím) rozhodně nebudu.

 Chci předávat lidem v naší zemi krásu korejské kultury a kuchyně, protože si myslím, že je našim lidem málo objevená a rozhodně si zaslouží větší pozornost.

7 komentářů:

 1. Tak to je moc super, že chceš takto šířit v ČR svoji oblíbenou kulturu :) Já se o Jižní Koreu vůbec nezajímám, tak se těším, až se prostřednictvím tvých článků o ní něco dozvím :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc za krásnej komentář! Doufám, že tě nezklamu :)

   Vymazat
 2. Neboj se toho a jazykový články přidávej realtime, ať se můžeme učit s tebou. A možná bys taky mohla zkusit lidi nalákat na korejskou kinematografii. Ta je o něco známější a přístupnější než hudba, celkem ceněná a a dost zajímavá. Držím palce a dávám si tě do sledovaných :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvidím, co s tím jazykem zmůžu! :) Ano, korejský filmy a seriály jsou (podle slov ostatních) skvělý a kvalitní, bohužel jsem se k nim ještě úplně nedostala :)
   Mockrát děkuju za krásnej komentář!

   Vymazat
 3. Krásny článok. Veľmi pekne je to tam vysvetlené. :) Sledujem tvoj blog. Máš ho naozaj krásny. <3

  Ann´s Life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za krásný komentář! Vážím si toho :)

   Vymazat
 4. O Jizni Koreu uz dlouho zajímám a par let zpátky jsem začala učit korejštinu. Navštěvovala jsem komunity a nakonec jsem chvilku pracovala v Korea House na Ipaku:) Ted' kvůli studiu moc času na to nezbývá, ale určité ještě zvládnu par vět přečíst!


  Irena Nováková I SHOP IT WITH ME
  http://www.shop-it.cz

  OdpovědětVymazat