pátek 30. března 2018

Co jsem se (ne)naučila a (ne)zjistila za 20 let života

Jak už vám asi název napovídá, tak dneska pro vás mám takovej napůl narozeninovej článek. Zrovna dneska totiž slavím svoje dvacátý narozky a loučím se s náctiletým obdobím. Proto jsem se rozhodla udělat takovej ,,seznam" věcí, který jsem si za ty roky tak nějak uvědomila. Doufám, že vás tenhle článek aspoň trošku pobaví a třeba se v něčem taky najdete.

 Mám v plánu udělat i ,,plnohodnotnej" narozeninovej článek, kde vám ukážu dárky, dort, jak jsem to prožila, a tak. Očekávejte buď v tomhle tejdnu nebo v tom dalším.

 1. Začala jsem číst příbalový letáky k lékům. Ono se to občas totiž hodí.
 2. Zjistila jsem, že jsem dost silnej alergik a přijde mi, že mi každej rok něco přibyde. (A bohužel jsem kvůli tomu musela dát moje dvě bezsrstý morčinky pryč...)
 3. Nenaučila jsem se kontrolovat svoje utrácení za knížky. (Omlouvám se moje poličky, vím, že to je tíha to všechno nést, ale já fakt nemůžu odolat.)
 4. Přestala jsem šetřit na pečující kosmetice a jedu za kvalitu než za kvantitu.
 5. Zvládla jsem napsat tři povídky z nichž ta nejčtenější má téměř 26K čtení! 
 6. Nemluvím o tom, že mám další tři rozepsaný a tisíce dalších jich mám v hlavě. (A taky v počítači jako návrhy.)
 7. Téměř před rokem jsem se vykašlala na kluky, protože jsem zjistila, že nemá cenu se snažit.
 8. Místo toho mám tolik platonických lásek, že je nespočítám na deseti prstech a všechny je miluju stejně. (Že je jich 99% kpopových hvězd snad nemusím zmiňovat.)
 9. Když už jsem u toho kpopu, tak se ze mě stala taková fanynka kpopu, že si to ani nedokážete představit. A to je co říct, protože jsem v tom potopená téměř půlku svýho života.
 10. Moje snaha najít si brigádu v Neoluxoru dopadla katastrofálně, když mi před Vánoci napsali, že se pak ozvou na pohovory, je březen a od Vánoc jsem od nich nedostala žádnou zprávu. V Levných knihách to dopadlo dost podobně.
 11. Smířila jsem se s tím, že se korejštinu nenaučím tak rychle jak bych si úplně představovala. Ale nevzdávám se a každej den jí věnuju klidně i tři/čtyři hodiny.
 12. Začala jsem žít trochu víc ,,minimalisticky". Zkrátka jsem vyházela hrozně moc věcí, kterými mi přetékaly šuplíky. Navíc jsem i roztřídila hodně oblečení a všechno hodila na vinted. Když jsme u toho, tak takovouhle ,,očistu" dělám zhruba každýho půl roku.
 13. Zemřelo mi asi 7 kaktusů. Najednou. Přežil jen jeden nejsilnější. Do tý doby, než jsem musela všechny vyhodit, jsem si myslela, že kaktusy jen tak pojít nemůžou. Docela jsem se zmýlila.
 14. Už dva roky ,,chodím" na první tetování, ale ještě pořád jsem tam nedošla. 
 15. Zjistila jsem, že jsem hlavou trochu někde jinde než ostatní. Myslím tím to, že mi přijde, že se občas chovám dospěleji než doopravdy jsem a irituje mě, když se stejně starý nebo starší člověk než já v takový chvíli začne chovat na mentální úrovni puberťáka.
 16. Srovnala jsem se s tím, že každý z nás má v životě zlý lidi. Proto jsem je ze svýho života vyškrtla a udělala za nimi silnou čáru.
 17. Pořád nevím, co chci.
 18. Nebojím se říct ne. I když ho možná říkám až moc.
 19. Stejně dlouho, jak chodím na tetování, tak vycestovávám do Říma, Tokia a Soulu. Zatím bezúspěšně.
A to nejdůležitější na konec.

   20. Přestala jsem řešit to, co si o mně myslí ostatní. Prostě jen žiju svůj život tak, jak se mi to líbí a nehledím na názory či předsudky ostatních.

2 komentáře:

 1. Korejština? Shit, dobře ty.

  Taky jsem začala žít víc minimalisticky. Člověk je pak značně šťastnější.
  20. je moudro boží.

  OdpovědětVymazat
 2. Příbalové letáky čtu u všeho odjakživa a pak se bojím vedlejších účinků léku :D Jinak všechno nejlepší k dvacetinám, taky jsem je nedávno měla a chystám se psát podobný článek. Souhlasím nejvíce s dvacátým bodem, to je to nejdůležitější. Šetření na pečující kosmetice se nevyplácí, taky se o to teď víc zajímám, ale okolí si celkem klepe na čelo, proč takové věci řeším :D

  LENN

  OdpovědětVymazat