čtvrtek 10. května 2018

Jak jsem se přidala k PostcrossinguO tom, že se přidám k Postcrossingu jsem přemýšlela už před mnoho lety. Dokonce jsem si tehdy založila i účet, ale k poslání prvního pohledu jsem se už nedokopala. A pak jsem na to na nějakou dobu zapomněla. Ale na začátku tohoto roku jsem si řekla, proč bych to znovu nezkusila? Když (prozatím) necestuju, tak bych mohla "cestovat" aspoň takhle ne? A tak jsem se na Postcrossing vrátila a stala se oficiální členkou.

Ale co je ten Postcrossing vlastně zač? Jde o webovou stránku na který se zaregistrujete, náhodně dostanete kohokoliv po světě a pošlete mu pohled. A pak někdo jinej pošle zase vám. A takhle to jde pořád dokola. Navíc je jen na vás, kolik pohledů měsíčně pošlete, protože není dána žádná minimální hranice. Maximálně ale může naráz cestovat 6 pohledů.

Funguje to vlastně tak, že dostanete náhodnýho člověka z celýho světa s jeho adresou, nějakými informacemi o něm a kódem. Pokud ten kód zapomenete připsat na pohled, tak jste docela v háji, protože právě přes ten kód se pohledy registrují a vy pak víte, že vás pohled dorazil do destinace.

Vzhledem k tomu, že to s neustálým zdražováním Český pošty není zrovna nejlevnější, tak já posílám většinou maximálně 3 pohledy měsíčně.

Co se týče zemí, kam jsem posílala, tak nejzajímavější zemí byla rozhodně Malajsie. Jinak jsem posílala do Německa, Ruska a Finska. A co přišlo za pohledy mně?Úplně první pohled mi přišel od Norberta Venzkeho, což je, jak jsem se dočetla, nějakej známej německej postcrosser. Kromě toho mi z Německa dorazily ještě další dva pohledy. Na jednom z nich je sice adresa správně, ale slečna mě oslovila Katherine, takže soudruzi z NDR udělali někde chybu, doslova...Další zemí z který mám víc pohledů je Rusko.Z Británie, konkrétně z Leedsu, mi dorazil tenhle krásnej pohled.Největší radost ale rozhodně mám z pohledu z Číny. Já, posedlá asijskou kulturou, má pohled z Číny, kterej je prostě krásnej a slečna mi dozadu napsala i nějaký věci čínsky.Postcrossing je prostě skvělej volnočasovej koníček. Poznáte jiný kultury, procvičíte si jazyk a navíc si aspoň trochu ,,zacestujete" nebo objevíte místa, která byste jednou chtěli navštívit.

zdroj loga: postcrossing.com

Žádné komentáře:

Okomentovat