sobota 26. května 2018

PŘEČTENO: Ovšem, Továrna na sny a zklamání od Browna

Po strašně dlouhý době tady konečně je tady další přečteno. Trvalo mi sakra dlouho to sepsat, protože poslední dobou čtu fakt pomalu, protože ačkoliv mám hrozně času, tak většinu z něj věnuju učení korejštiny nebo překládání.Karel Kovář (Kovy) - OVŠEM

První knížkou o který bych ráda mluvila je knížka od youtubera Kovyho, která se jmenuje Ovšem. Hned narovinu říkám, že bych si normálně knížku od youtubera nekoupila, jenže Kovy je jinej než zbytek.
Četla jsem ji už dávno, hned po tom, co vyšla, tudíž si nepamatuju úplně nejvíc, ale vím, že se mi líbila. Je sice pravda, že jsem od ní čekala něco víc, protože přece jen - mluvíme o Kovym, kterej je snad tím nejrozumnějším youtuberem na celý český scéně. Knížka se mi ale moc líbila, jak vizuálně, tak obsahově. Nejvíc se mi líbily jeho cestovatelský historky u kterých jsem se fakt pobavila. Líbilo se mi i to, jak psal od srdce a řekl na sebe věci o kterých se do tý doby nevědělo. Za to má můj velkej respekt.
Anie Songe - TOVÁRNA NA SNY

Opěvovaná knížka, která je prostě všude. Před nějakou dobou kolem ní byl děsnej boom, všichni ji četli, na eshopu Anie byla vyprodaná a všichni říkali, jak jim knížka otevřela oči a změnila jim život. A o to jsem tak nějak nestála.
Anie jsem měla vždycky ráda. Její blog ráda čtu a její příspěvky na instagramu prostě stojí za to. A pak jsem ji jednoho dne objednávala její kalendář a básničkovej deník a řekla jsem si, že si teda koupím i tu Továrnu o který všichni tak mluví.
Je to teňoučká knížka, normálně bych ji přečetla během pár dní, ale tady jsem tak nějak cítila, že na ni nemám spěchat. A i sama Anie v knížce psala, ať ji už odložíš a vstřebáš, co se ti snažila říct.
Hned narovinu řeknu, že mi knížka život nezměnila. Za to ale změnila můj přístup k životu a samotný smýšlení o mně samotný. V textech jsem se sama našla a říkala jsem si, jestli bych přece jen neměla něco změnit. Důležitý je přece žít a ne přežít, no ne?
George R. R. Martin - HOSTINA PRO VRÁNY

Se čtvrtým dílem Písně ledu a ohně jsem bojovala od léta. A se smutným srdcem oznamuju, že jsem už dobojovala. Knížku jsem stěží dočetla do půlky a rozhodla se tohle trápení ukončit. Martin je skvělej spisovatel, jenže zrovna tahle série je na četbu docela náročná a ačkoliv jsem zvládla už mnoho, tak na tohle jsem neměla. Hrozně se to táhlo a někdy se vůbec nic nedělo. Neříkám, že tu sérii někdy v budoucnu nedočtu, jen ji asi na pár let odložím.
PS: Fotku opět nemám. Knížka odešla k nový majitelce dřív než jsem ji stihla vyfotit.

Richelle Mead - POKREVNÍ POUTA

První díl série Pokrevní pouta, pokračování Vampýrský akademie jsem přečetla snad během tejdne. Stejně jako Vampýrská akademie se mi i Pokrevní pouta líbily. Ačkoliv musím říct, že mi trvalo než jsem se do prvního dílu začetla. Přece jen jsem byla zvyklá na Rose, Lissu a Dimitrije a najednou bum je tady Sydney v hlavní roli. Ale aspoň tam zůstal můj oblíbenej Adrian.
Upřímně jsem nečekala, že hned první knížka skončí takovým zvratem, takže jsem se hned pustila do druhýho dílu, kterej právě čtu. 


Dan Brown - POČÁTEK

Na novou knížku od Dana Browna jsem se těšila jak malá od doby, co se oznámilo vydání jejího českýho překladu. Ačkoliv mě Inferno děsně zklamalo (psala jsem o tom tady), tak jsem věřila tomu, že další kniha se přece musí povést. Vždyť první tři díly Langdonovky jsou naprosto brilantní, tak není možný, aby byl Počátek špatně.
Jenže jsem se přesvědčila o tom, že to může být špatný. Možná bych řekla, že ještě horší a to je co říct. S Počátkem jsem bojovala od února. Ale teď jsem ho už zaklapla, pár stránek před stou stránkou a nemám v úmyslu v tom pokračovat. Za celých 100 stran se nic nestalo, pořád se jenom někam chodilo a bylo se na tom stejným místě. 
Browna jsem si oblíbila, protože mě bavily všechny ty hony za něčím plný náboženských faktů a výmyslů, kde člověk nevěděl, co je pravda a co už ne. Tohle ,,moderní" pojmutí mě už tolik nebere a pokud to takhle bude pokračovat, tak si už další Brownovku nepřečtu.


2 komentáře:

  1. Ani jednu ze zmiňovaných knížek jsem nečetla... až na tu Továrnu na sny. Myšlenky knihy nemusí být špatné, ale já se prostě nedokázala přenést přes tu nespisovnou češtinu. Jestli něco opravdu nemusím, tak nespisovný projev v knížkách. Kdyby to bylo psané trošku jinak, asi bych to i dočetla, ale tohle jsem vážně nedala.

    ATUNAI

    OdpovědětVymazat
  2. Zaujímavé knihy. Ani jednu som nečítala ale niektoré vyzerajú fajn. Ja som naposledy čítala Záhradu motýľov a bola to skvelá kniha.

    Suesanqa

    OdpovědětVymazat