sobota 30. června 2018

Knižní přírůstky III.

Je to už pár měsíců, co jsem dělala druhej a doteď i poslední článek s knižními přírůstky aneb s tím, co jsem si pořídila za skvosty. A ačkoliv nemám nejmenší ponětí, kde se mi to všechno nashromáždilo a jsem v tom naprosto nevinně, tak vám přináším další ,,díl". Fakt nevím, jak se mi povedlo nakoupit tolik knih a upřímně začínám mít opět pocit, že bych se měla jít léčit. Ale zas na druhou stranu se aspoň potvrdilo to, že jsem isolated bookworm, jak mě popsala moje třídní.

Nevím, co mě to popadlo, ale vzpomněla jsem si, jak jsme na základce četli Tajný deník Adriana Molea. A jelikož si pamatuju, jak moc se mi to líbilo, tak jsem se rozhodla, že si ho chci přečíst znovu a začala jsem shánět knížky ze série Deníky Adriana Molea od Sue Townsendové. Ani nevím jak, ale zadařilo se mi a hned jsem sehnala tři díly od jedný paní asi za 200 dohromady a další dvě jsem koupila v antikvariátu. Momentálně mi už zbývají jen tři díly z nichž je ale jeden naprosto nesehnatelný.Nejbarevnější kuchařce od Kamu jsem odolávala hrozně dlouho. Opravdu hrozně dlouho. Kamu sleduju už delší dobu na instagramu, protože mě prostě baví. Je správná, vtipná a naprosto praštěná. A její kuchařka je úplně stejná. Plná skvělých receptů (už jsem podle ní vařila!), vzhledově naprosto přenádherná a skrývá tajemství nejen asijský kuchyně. Taky je to řádná bichle, takže za ty peníze máte fakt plnohodnotnou kuchařku. A kromě receptů tam jsou i různý příběhy z cest a recepty i od samotných obyvatel!
Kromě toho jsem si pořídila ještě jednu kuchařku a to je Korejská kuchařka. Neplánovala jsem si ji kupovat, ale jelikož jsem ji tam viděla a navíc byla poslední, tak jsem si řekla, že si ji vezmu, když budu mít náladu na nějaký jednodušší recepty než podle Maangchi. Jediný, co se mi na ní opravdu nelíbí je to, že je většina receptů dělaných z polotovarů, který si musíte koupit.
Navíc mi přibylo i další dítě do mý parašutisticko-atentátnický sbírky a to konkrétně Deníky z krypty. Slečna, která tuhle knížku napsala, jednotlivý díly/dny vydávala asi před dvouma rokama na facebooku, kde jsem je pravidelně četla. A ani nevíte, jak jsem šťastná, že vyšly i v knižní podobě, protože si to tyhle ,,zápisky" zaslouží!
Pokud pravidelně čtete můj blog, tak víte, že nejsem na výšce. Zkoušela jsem to minulej rok, hned po matuře, ale nezadařilo se, a tak jsem na to letos neměla sílu. Sice jsem už letos přemýšlela, že bych šla na koreanistiku, ale nakonec jsem se rozhodla, že to nechám až na příští rok. A tak jsem se rozhodla, že bych mohla začít číst knihy z doporučený četby a tím pádem se začít chystat právě na přijímací zkoušky. 

3 komentáře:

 1. Tá kucharská kniha od Kamu je dokonalá! Vyzerá to super!!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE


  OdpovědětVymazat
 2. Zaujala mě ta Korejská kuchařka! Jak to myslíš s těma polotvarama ?

  Dokonalý tabu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Například v receptu s knedlíčky se musí koupit už hotový knedlíčky, který se jen osmaží či napaří. Tudíž tam není recept, jak samotný knedlíčky vytvořit :(

   Karolína

   Vymazat