čtvrtek 14. června 2018

K-DRAMA - Just Between Lovers- Článek obsahuje spoilery, který jsou výrazně označeny. - 


Seriálům korejskýho původu jsem hodně dlouho odolávala. Jsou totiž hodně rozdílný oproti americkým či evropským seriálům. Liší se hlavně humorem, kterej mi přijde, že my moc nechápeme a nepřijde nám vtipnej. Proto mi zezačátku trvalo než mě tyhle seriály začaly bavit. Ačkoliv jsem začala úplně jiným seriálem než tím o kterým budu dneska mluvit, tak jsem K-dramatu neplánovaně propadla.

Jak jsem už zmínila, tak seriál se kterým jsem začínala si proberem až příště a dneska bude řeč o seriálu, kterej se jmenuje Just Between Lovers jehož další název je i Rain or Shine, ale za oficiální se spíš považuje ten první.

Just Between Lovers, jak už název vypovídá, tak to bude romantika. Ale zas ne taková romantika, jakou byste čekali. Je to míchačka dramatu, romantiky, popláčete si, zasmějete se... Taky se tam objevuje krev, rvačky, sprostá slova. Zkrátka asi všechno, co v seriálu chcete.

A o čem ten seriál vlastně je?


Moon Soo je normální dívka, která pracuje v rodinný dámský umývárně spolu se svojí matkou. A Gang Doo je normální kluk, sice docela rebel, kterej se rád rve. Ačkoliv jsou úplně jiní, tak je spojuje jedna věc. Oba přežili kolaps obchoďáku, ale Moon Soo si toho moc po ztrátě paměti nepamatuje. Moon Soo žije s tím pocitem, že ji její máma nesnáší za to, že v obchoďáku zemřela Moon Sooina mladší sestra a Gang Doo trpí nočními můrami. Časem si k sobě ale začnou hledat cestu během který je ale potká mnoho nehezkých věcí.

To bylo jen tak ve zkratce, teď si to rozebereme trochu podrobněji.


. .. V NÁSLEDUJÍCÍ ČÁSTI JE VYZRAZEN DĚJ .. .
Často na sebe s Gang Dooem naráží, až jednoho večera Gang Dooa zmlátí na ulici parta chlapů. Moon Soo jde právě okolo uličky, kde najde Gang Dooa zmlácenýho do krve a téměř v bezvědomí.
Odnese ho ke svému otci, kterej jej ošetří a Gang Doo se pak o Moon Soo začne zajímat. Oba začnou pracovat v jedné firmě, která staví na místě bývalýho obchoďáku nový, přičemž Moon Soo je designérka budov a Gang Doo pracuje na stavbě.
Začnou se sbližovat, ačkoliv Gang Doo zezačátku moc citů neprojevuje, ale nějak v nich začne růst láska, kterou si ale ani jeden nechce přiznat. Jenže, jakmile začne být něco dobrý, tak se něco jinýho pokazí.
Gang Dooova známá onemocní. Zjistí se, že má nádor na mozku a i přestože podstoupí operaci, tak zemře. Moon Soo pro změnu zažije obrovskou hádku se svou matkou, která jí pořád vyčítá, že opustila svou mladší sestru tehdy v tom obchoďáku a kvůli tomu Moon Soo přežila, zatímco sestra ne.
Gang Doo bere dlouhý roky nějaké léky, které ale nemá předepsaný přímo od doktora, což se začne projevovat na jeho zdraví, aniž by si to uvědomoval. A po několika testech se zjistí, že má zničený játra a pokud nepodstoupí transplantaci, tak zemře.
Musím říct, že jsem v těch chvílích, kde omdlíval fakt myslela, že zemře. Naštěstí to ale dopadlo šťastně, Gang Doo přežil a může žít dál spokojený život s Moon Soo.
. .. KONEC SPOILERŮ.. .

Celej příběh se ale netočí jen kolem Gang Dooa a Moon Soo. Milostné pletky probíhají i mezi Moon Sooinou kamarádkou na vozíčku, která vytváří komiksy a její asistentem či mezi CEO Seo a jeho bejvalkou Yoo Jin.

A proč se teda na Just Between Lovers začít dívat? Protože je to prostě peckový! Ani slovy nedokážu popsat, jak strašně moc jsem si tenhle seriál zamilovala. Ani mi nebudete věřit, jak moc jsem nechtěla ho dodívat, tak moc mi Moon Soo a Gang Doo přirostli k srdci. Jejich láska, která se pomalu objevovala měla totiž něco do sebe. Není to totiž ten běžnej slaďák, kdy on je bad boy a ona se do něj bezhlavě zamiluje.

Vím, že korejská filmografie  nebude šálek čaje pro každýho z nás. Ale pokud jen budete mít někdy čas či nebudete mít, co sledovat, tak tomu aspoň dejte šanci. Budete mít šanci poslouchat jinej jazyk než angličtinu a navíc uvidíte i něco víc z jiný kultury. A kromě toho to má naprosto epickej soundtrack!

HODNOCENÍ:


zdroje fotografií: asianwiki.com, google.cz
zrdoje videí: youtube.com

1 komentář:

  1. Jee tyto články mám od tebe moc ráda. ❤️ Vše píšeš tak zajímavě. Děkuji za doporučení a za informace k seriálu.

    OdpovědětVymazat