sobota 18. srpna 2018

Návštěva restaurace Bibimbap Korea & nákup v Korea Mart

Jak už název vypovídá, tak dnes vám něco řeknu o pražský restauraci Bibimbap Korea Praha, která se nachází v ulici Chlumova na Žižkově. Jelikož jsem jela na skok do Prahy, tak jsem si na netu vyhledala korejský restaurace a u týhle jsem četla recenze, že je ta nejlepší ve městě. Tudíž byla volba jasná.

K restauraci se dá dojet tramvají z Václaváku nebo metrem. Já si ale řekla, že tam pojedu metrem a zpátky tramvají. Nastoupila jsem na béčko a na stanici Křižíkova vystoupila. Pro jistotu jsem šla podle mapy, ale ta výsledku není potřeba, protože když vyjdete z metra pravým východem, tak zabočíte doleva a jdete s davem pořád jenom rovně. Cestou potkáte tunel pro pěší nad jehož ,,vstupem” visí nápis “neboj”, kterej vám rozhodně přidá na klidu. Tunel byl na můj vkus celkej nekonečnej a přišlo mi, že se táhne do kopce. Po tunelu vás čeká další mega výšlap na jehož vrcholku na vás ale čeká odměna v podobě Bibimbap Korea Praha. 

Zvenku moc nepoznáte, že jde o tu restauraci, kterou hledáte, jelikož tam má jen pár malých nápisů. Když jsem vstoupila, tak mě hned s úsměvem přivítali jak majitelé, manželé z Jižní Koreje, tak číšnice a čísník. Nejdřív jsem se zlekla, jelikož byla většina stolů plná, ale když jsem vstoupila do druhý části, tak tam byly ještě volný dva stoly pro čtyři. K jednomu jsem se posadila a hned dostala jídelní lístek.Už jsem předem věděla, co si dám, takže jsem měla téměř okamžitě objednáno. Zvolila jsem Kimči smaženou rýži neboli 김치볶음밥 nebo Kimchi Bokkeumbab. Nebudu lhát, na jídlo jsem čekala snad půl hodiny, ale to jim nedávám za zlý, jelikož aspoň vím, že jídlo není ze žádných polotovarů a navíc ani nevíme, kolik mají kuchařů. 

Zatímco jsem čekala na jídlo, tak jsem si mohla prohlédnout celou restauraci. Je zařízená jednoduše v kombinaci bílých stěn a cihel, kde jsou po celých délkách v rozích světla. Je zařízená moc příjemně a na zdech visí kalendář nebo pár “erbů”. První šok pro Evropany je kde mám příbor? Já na to byla naštěstí připravená, protože jsem z fotek na instagramu viděla, že tam jsou jen železný hůlky a lžíce. Smířila jsem se s tím, že holt budu jíst rejží lžící. Když jsem ale viděla, že kolem mě sedí víc Korejců než Čechů - a to nekecám, měla jsem tam dvě korejský rodiny a dva Korejce asi v mým věku, tak jsem si řekla, že přece nebudu trapná a s těma hůlkama to risknu. Nebudu kecat, nejím hůlkama tak jak by se mělo. Držím je trochu jinak, ale držím je tak, že se mi všechno pohodlně nabírá a nikde mi to nepadá. A věřte tomu nebo ne, ale fakt jsem tu rýži hůlkama jedla jak profík.

Kimchi smažená rýže je pálivej pokrm. Fest pálivej pokrm, jelikož obsahuje kimchi a navíc i korejskou pálivou pastu gochujang, takže to pálí tak, že vám to vypálí snad i vnitřnosti. Asi po desátým soustě jsem už necítila nic jinýho než pálivost a asi v půlce jsem musela skončit, protože bych to asi neunesla. Jídlo ale bylo fakt vynikající a byla to i pořádná porce. Rozhodně, až tam půjdu příště, tak si objednám i třeba polívku a další věci a udělám si pořádnou korejskou žranici.
Ještě před tím než jsem šla do Bibimbap Korea Praha, tak jsem se stavila v obchodě s korejskými potravinami Korea Mart, kterej se nachází v Gorazdově ulici (boční ulice z Resslovy ulice). Hlavně kvůli tomuhle obchodu jsem do Prahy jela, protože jsem si potřebovala nakoupit něco málo do zásoby. V tomhle obchodě jsem byla poprvý a překvapilo mě, jak velký tam je výběr. Koupíte tam rýži, kimchi, nápoje, milion sladkýho a slanýho nebo ramen v milionech příchutí.

Plánovaně jsem jela pro rýžovou lepivou mouku, která se využívá například k výrobě mochi. Jedna stála asi 53,-. Další věcí pro kterou jsem jela je právě už zmiňovaná pálivá pasta gochujang, kterou jsem už jednou doma měla, akorát ve větším balení a bylo nemožný ji spotřebovat. Tudíž jsem si ji tentokrát koupila ve dvou menších baleních. Jedno balení stojí 74,-.Kromě pálivý pasty jsem si pořídila i pastu ze sójových bobů. Stojí 77,-.Největší kauf, jakej se mi podařil, je ddukbaegi, což je kameninová mísa ze který se v Koreji jí jak polévky, tak třeba bibimbap. Sháněla jsem ji hrozně dlouho, ale na internetu nikde není a na amazonu je zbytečně předražená. Proto jsem měla hroznou radost, když jsem ji tam sehnala za krásných 200,-. Poslední věcí, což je jen taková maličkost jsou nějaký bonbony nebo žvejky s hroznovou příchutí. Vlastně ani nevím, co to je, protože tam je všechno korejsky. Stálo to 12,-. 

2 komentáře:

  1. Tak to teda vyzerá úžasne! Raz to chcem určite vyskúšať :)

    OdpovědětVymazat
  2. Jídlo vypadá opravdu krásně. Pokud budu mít tu možnost, tak bych se tam ráda zastavila. Jinak nakoupené věci jsou super. A ta miska je perfektní :)
    Inspiration by Linda

    OdpovědětVymazat