sobota 5. srpna 2017

Praia a Mare - kouzelné maloměsto


 Po roce je tu konečně nějakej cestovatelskej článek. A to z naší dovolený v Praia a Mare, což je malý městečko v oblasti Kalábrie. Je ale zhruba o 300 km blíž než Capo Vaticano, kde jsme byli minulej rok a článek si můžete přečíst tady.

 Původně jsme měli v plánu Sardinii, jenže se nám vyskytlo několik velkých ale. Prvním problémem bylo ubytování. Sehnat totiž bydlení pro 5 lidí za rozumnou cenu je nadlidským výkonem. Jediný nabídky, co jsme dostávali, byly okolo 130 000 na TÝDEN a BEZ STRAVY. Tím pádem jsme Sardinii okamžitě zavrhli. A druhým problémem byl ještě trajekt. Ten musí být zamluvenej předem a může se stát, že bychom ho třeba nestihli. Na cestě se totiž může stát cokoliv.

 Po takových problémech jsme nakonec hledali dál, až jsme narazili na Praia a Mare. Ubytko bylo za skvělou cenu, a tak jsme ho bez rozmýšlení zamluvili a pozejtří jsme odjížděli.

 UBYTOVÁNÍ

 Ubytovaní jsme byli v Sporting Club Resort, což je čtyřhvězdičkovej komplex bytů. My měli byt pro pět lidí, kde byla ložnice, pokoj se dvěmi jednolůžkovými pokoji a v obýváku byla rozkládací pohovka. Celej byt měl 90 m2, takže jsme měli opravdu hodně prostoru. Byli jsme tam od 19. července a 31. července jsme odjížděli a celý ubytování nás vyšlo na zhruba 50 000. 
 V Itálii je problém s domluvou. Bohužel se tam téměř nemluví jinými jazyky než italsky a francouzsky. A když narazíte na někoho s angličtinou, tak je to zázrak. Nám se ale zadařilo, protože recepční byla Polka a tak s ní byla jednoduchá domluva. 


 PLÁŽE

 Naše ubytování mělo zamluvený slunečníky na pláži Lido Florida. Musím vám říct, že naše pláž byla úplně nejvíc epická, protože všechny okolní pláže svou výzdobou úplně zrušila. Na pláži byl fajn plavčík, kterej uměl anglicky a byl moc milej, protože s ním byla super domluva. 
 Jednou jsme zajeli i k ostrovu Dino, kterej je nedaleko a byli jsme na pláži naproti němu. Tam to bylo taky moc fajn, protože tam byly příjemnější kamínky než na té naší.
 Nakonec jsme navštívili i pláž Lido I Gabbiani, kde jsme nakonec strávili asi pět dní, protože se nám tam moc líbilo.
 Výhodou toho, jet na dovču autem je právě to, že můžete procestovat velkou část okolí. MHD tam totiž není. CENTRUM MĚSTA

 Když jsme poprvý vyrazili do města, tak jsme šli a šli a nemohli jsme za boha najít centrum. Už jsme propadali panice, protože nikde žádná restaurace, prostě nic. Normální vesnice. Pak jsme se najednou ale objevili z boční uličky na menším náměstí a naše srdce zaplesala. Všechno bylo zase růžový a nám se hrozně ulevilo. Na to, že je Praia a Mare považovaný za takovou vesnici nebo maloměsto, tak centrum je docela velký a moc pěkný. Najdete tam restaurace, pizzerie, nespočet barů, zmrzlinárny a obchody se vším možným.


 SCALEA A DIAMANTE

 Nedaleko Praia a Mare se nachází mnoho malých měst, která můžete navštívit.
 První jsme vyrazili do města Scalea, kde jsme se těšili do centra. Jenže to centrum bylo tak malinkatý, že jsme to hned prošli a nakonec skončili v restauraci na večeři. Scalea nás tedy moc neoslnila.

 To ale napravilo město Diamante, kde jsme si původně hledali ubytování. Diamante je totiž naprosto ale naprosto kouzelný. Je prošpikované uličkami, na zdech najdete přes 150 malovaných obrázků a je prostě dechberoucí. 

1 komentář:

  1. Mně se líbí ty deštníky, to vypadá prostě kouzelně :) hlavně, že jste si to užili, i když mně i 50 000 připadá dost :D nás vyšlo Bulharsko zhruba na 10 000 pro dva myslím :D

    Lady Lenna

    OdpovědětVymazat