čtvrtek 14. prosince 2017

Seznamte se s Ani a Agi Už je to delší doba, co mě přepadla touha po tom, mít nějaký domácí zvířátko. Ale jiný než pes nebo kočka. Nějaký se kterým budu trávit většinu času a bude jenom moje. A tak se stalo to, že jsem se rozhodla pořídit si dve morčátka. Ale ne jen ledajaký. Jde o skinny morčátka, což znamená, že jsou bez srsti a vypadají jako hrošíci.

 A kdo je vlastně novými členy mojí rodiny? Jde o dvě samičky. Anniku Van Houten a Agnes Skinner. Jsou to sestřičky z vrhu A chovatelský stanice Naháči z džungle a narodily se 10. září. Naštěstí je Agnes trochu víc zrzavá než Annika, jinak bych je od sebe asi nerozeznala. Byla jsem si pro ně poslední říjnovou sobotu, když jsem se vrátila z Prahy.

 Bydlíme spolu už přes měsíc, takže mohu posoudit, jak naše spolubydlení vypadá. Holky se první zhruba tři tejdny hodně bály, utíkaly, nenechaly se chytit. Agnes se sice nechce nechat chytit ani teď, ale hladit se nechá a když ji hladím po čumáčku, tak zavírá očka.

 Holky bydlí v boxu Ferplast velikost MAXI, kterej má na dýlku téměř metr, takže mají hodně místa. Do boxu jim dávám vrstvu hoblin a na to Asan Aloe Vera. Krmím je granulemi od Britu, konkrétně tím Guinea Pig. Kromě granulí dostávají třeba papriku, rajčátka nebo mrkev. Seno dostávají podle toho, co zrovna koupím a občas jim dávám seno s příměsí bylinek či mrkve. Pelíšky jsou ručně vyráběné jednou paní, která má i facebookovou stránku a to Pelíšky MonRy. Holkám jsem nechala ušít seník a dva tulipytlíky s jednorožci a pak seník a 2 tulipytlíky s houpacími koníky, aby jim to všechno ladilo. Plus mají ještě 2 papučky v béžový barvě. Pokud si říkáte, proč toho mají na spaní tolik, tak je to ze dvou důvodů. Prvním je to, že to jsou prasátka a je jim vcelku jedno, kde svou potřebu vykonají. A druhým je to, že jak jsou nahatý, tak je jim zima.

 Jelikož jsem měla už od začátku jasno, že chci dvě holčičky, tak jsem jim vybrala dvě nejrozkošnější látky. Ta s jednorožci byla jasná hned, ale druhou látku jsem měla vybranou s ježečky. Ta už ale bohužel nebyla, a tak jsem sáhla po té s koníky. Spapají toho hodně. Právě jak jsou bez chloupků, tak jídlem dohání rychlý metabolismus, aby jim nebyla zima. Ráno a večer dostávají granulky, k tomu kousek zeleniny (paprika, mrkev...) nebo ovoce (jablko). Ovoce ale dostávají málo. Neustále mají zásobu sena a každý ráno jim do napáječky napouštím čerstvou vodu.


 Kromě toho všechno jsem si pro jistotu koupila i ,,čůrací" podložky pro štěňátka, aby se mi holky nevyčůraly do postele, když si je tam vezmu. Mám v plánu sehnat i nějakou ohrádku, kterou jim budu moct dát v pokoji na zem, aby si trochu zaběhaly. Ohrádka je ale zatím ve hvězdách.


 Co se týče povahy holek. Agnes je hodně zvědavá. Neustále sedí na záchodě a kouká ven a když si je vezmu do postele, tak chodí všude, kam může a všechno sleduje. Annika je pro změnu hodně klidná, hodná a je to taková stydlínka. Co se jim ale musí nechat oboum, tak jsou hrozný prasata. Bobky všude, místo toho aby čůraly do záchodu, tak čůraj před něj a to nemluvím o tom bordelu, kterej dokážou udělat 5 minut po tom, co jim uklidím. Tyhle dvě fotky jsou nějak z druhýho dne, co jsem si holky přivezla. To se bály, schovávaly se v rozích a pod papučkou. Hlavně si všimněte, jak jsou jak prasata od těch hoblin. Tady Agnes začala projevovat první známky toho, že bude zvědavá. Hodně času trávily spolu v jedný papučce nebo pytlíku.

 Zvědavá Agnes.
 Tady jsou opět obě nacpaný v jednom pytlíku. Anniky prdel a Agnesina hlava.
 Annika poprvý venku. To mi už došlo, že Agnes je uběhanej blázen a na tulení je lepší Ani. Nakonec je tady ukázka, jaká je Agnes parádnice. Všimněte si toho super pankáče na čumáku.


 A to je pro dnešek všechno. Doufám, že jsem vám svoje holky aspoň trochu představila.

Žádné komentáře:

Okomentovat