NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY 1. Proč vznikla Korea v Česku? Korea v Česku vznikla díky mýmu přesvědčení, že si zaslouží víc pozornosti. Ať jde člověk kamkoliv, tak naráží na vietnamský, čínský nebo japonský restaurace a sushi se dnes dá koupit i v supermarketu. Jenže Korea je tak nějak úplně přehlížená. Jasný že se v Praze najdou korejský restaurace a obchody (obojí dokonce vedený jihokorejci!), jenže mi přijde, že to je málo. Korejka sice nejsem, takže nemám šanci předávat informace a zkušenosti z vlastních zážitků, ale i tak se snažím o co největší autentičnost skrz korejské youtubery a youtuberky, blogery atd.
 2. Jak jsi se dostala ke kpopu? Ke kpopu jsem se dostala úplnou náhodou v roce 2011. Máma pouštěla na youtube videa a najednou jí tam vyjela písnička Lucifer od SHINee. Nebudu lhát, na první poslech se mi to nelíbilo, jenže čím víc jsme to poslouchaly, tím víc jsem tomu propadala. Takže jsem začala právě na SHINee. Pak v roce 2012 jsem narazila na debutovou písničku Face od NU'EST, následně jsem "našla" BTS, Blackpink, NCT Dream a dále.
 3. Proč zrovna Korea? Neskutečně mě zaujala. Dřív jsem poslouchala jen kpop a o Koreu, odkud pochází, jsem se nestarala, ale po pár letech mi to nedalo a já si o ní něco málo přečetla. Zaujala mě její kultura a zvyky. Pak jsem zkoušela recepty, kterým jsem propadla a jakmile se mi to takhle všechno nabalilo, tak jsem si uvědomila, že je pro mě Jižní Korea tím pravým tématem.
 4. Máš nějaké spolupráce? Spolupráce s nikým nemám a pokud bych někdy měla, tak by to bylo uvedený na konci článku.
 5. Kdo ti dělá design? Veškerá grafika na tomto blogu je mou prací počínaje záhlavím až po různý popisky v článcích. Grafiku tvořím ve Photoscape, kde i upravuju fotky.
 6. Jsou všechny fotky tvoje? Pokud není uvedeno jinak, tak jsou veškerý fotky mnou vyfocený. Pokud jsem v článku použila grafiku, fotky či text někoho jinýho, tak je to uvedený i se zdroji na konci článku.

 1. Kdo jsi? Jsem trochu šílená holka jménem Kája narozená ve znamení berana. Narodila jsem se v roce 98, takže už za sebou mám druhý kulatiny. Jsem tvrdohlavá a ambiciózní osoba, která má ten nejblbější (a taky nejvtipnější) humor na světě. Dalo by se říct, že jsem anonymní blogerka, jelikož jsem se postarala o to, aby na celým blogu nebyla jediná moje fotka, kde by šel vidět obličej. Stejně tak jsem zakreslila obličeje mých přátel. Beru blog jako něco, co je o obsahu, ne o tom, jak jeho autor vypadá. Pokud ale jdete z facebooku, tak můj obličej znáte, nicméně, jak jsem řekla, na blog ho tahat nechci.
 2. Co jsi studovala? Maturovala jsem ze žurnalistiky a médií, a pak jsem strávila rok na na pomaturitním kurzu angličtiny. 
 3. Studuješ? Pracuješ? Momentálně ani jedno, jelikož jsem na pracáku a práci si už několik dlouhých měsíců hledám. O všech strastech tohohle období jsem sepsala článek a ten si můžete přečíst tady. Ráda bych se ale příští rok znovu pokusila dostat na výšku.
 4. Jaké kpopové umělce posloucháš? SHINee, NU'EST (NU'EST W), Super Junior, NCT Dream, NCT U, NCT 127, NCT 2018, Blackpink, HyunA, Momoland, ZE:A, BTS, BIGBANG a JUNHO. 
 5. Co děláš ve volném čase? Miluju četbu, takže hodně čtu. Pak překládám či píšu povídky (můj wattpad najdete tady) a poslouchám hudbu. Taky sleduju videa na youtube a moji nejoblíbenější youtubeři jsou Baxtrix, Lilian Voss, Petra LovelyHair a MenT. Co se týče osobního rozvoje, tak svůj volnej čas věnuju samostudiu korejštiny.
 6. Posloucháš i něco jiného než kpop? Je to asi hrozně neuvěřitelný, ale ano. Už roky miluju a poslouchám Oasis, dál The Neighbourhood, Divokej Bill, ATD, Halsey, Škwor nebo třeba Twenty One Pilots. Poslouchám i jiný kapely či umělce, ale to bychom tady byli hodně dlouho.
 7. Co máš ráda? Mám ráda klid, pastelový barvy, moře, kávu, čokoládu, pocit svobody, plyšáky, burgery, štěňátka a koťátka (vlastně všechny zvířecí miminka), slunce, teplo a spoustu dalších krásných věcí.
 8. A co nesnášíš? Co naprosto nemůžu vystát jsou podlí a závistiví lidé, kteří nemají na práci nic jinýho než rýpat do ostatních a zabývat se cizími životy. Jinak nemám ráda zimu, déšť a bouřky, kytky a stromy (protože jsem neskutečně silnej alergik!), hořký věci, koprovou a svíčkovou omáčku a vnitřnosti.

Poslední aktualizace: 7. 10. 2018
Pokud vás zajímá více věcí, tak se nebojte mi napsat do komentářů nebo využijte box v menu.

Žádné komentáře:

Okomentovat